Меню Закрыть

Закупівля товарів, отримання послуг або ж надання певних робіт – все це має безпосереднє відношення до діяльності всіх державних установ. Можливість організації тендерних оголошень – це один з доступних інструментів, що дає можливість установам з державним фінансуванням проводити легальні та цілком прозорі закупівлі, витрачаючи при цьому мінімально коштів.

На сьогодні, сама процедура державних закупівель чітко регламентується працюючим законодавством, в якому прописані всі моменти, що мають безпосереднє відношення до самого процесу.

Всі державні закупівлі проходять з використанням системи ПроЗорро, що є одною спільною базою даних, де зберігається величезний об’єм інформації про проведення всіх закупівель та аукціонів. Цей же ресурс виконує роль основного органу контролю, що не допускає ніяких махінацій при закупівлі будь-якого майна.

Ви можете взяти для себе багато корисної інформації про проведення закупівель, якщо не полінуєтесь перейти на сайт https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes, де до неї може отримати доступ будь-який користувач.

Як виглядає сучасна процедура тендерних торгів

Варто зазначити, що в залежності від обраного електронного майданчика, вона може мати невеликі відмінності. Сьогодні, одним з найбільш популярних сервісів, де можна провести тендерні закупівлі, є українська енергетична біржа, що пропонує широкий функціонал та рівні умови для всіх користувачів.

Що стосується самої процедури тендеру, то вона включає в себе наступні етапи:

  • Оголошення закупівлі – на цьому етапі замовник, яким є державна установа, оголошує про намір провести відповідні закупівлі в форматі тендеру. У випадку, якщо мова йде про лот, вартість якого не перевищує 35 тисяч гривень, то взяти в ньому участь можна безкоштовно. Якщо ж говорити про більші суми замовлень, то доведеться сплатити суму в розмірів 175 гривень;
  • Уточнення деталей – у кожного користувача є певний проміжок часу, протягом якого він може задавати питання замовнику. Відповідно, за цей термін варто пройтись по всім моментам, які цікавлять безпосередньо вас і вирішити їх ще до того, як будуть розпочаті самі торги;
  • Надсилання пропозицій – користувачі, які все-таки вирішили взяти участь в тендері, отримують можливість підготувати свої заявки з пропозиціями та надіслати їх на розгляд. Важливо зазначити, що окрім самої заявки не варто забувати про обов’язковий пакет документів та гарантійний внесок, без яких стати переможцем в боротьбі за лот буде неможливо. Є також безліч інших моментів які потрібно враховувати й робити це варто якомога раніше;
  • Етап аукціону – вже на цьому рівні інші користувачі отримують можливість ознайомитися з пропозиціями інших користувачів. Зазвичай, аукціон включає в себе три основні раунди, коли в учасників є можливість знижувати свою пропозицію в рамках допустимого кроку. Він може знаходитись в діапазоні між 0.5% та 3.0%;
  • Визначення переможця – вже після повного розкриття інформації по всіх учасників торгів, замовник має можливість ознайомитись з пропозиціями всіх учасник. При цьому, система автоматично виявляє переможця і державна установа повинна впевнитися в тому, що цей учасник відповідає її вимогам. Якщо замовник не схвалює переможця, то в нього є повне право на подання відповідної скарги, де організатор торгів повинен бути дати чіткі доводи того, що його рішення справді мало підстави та було обґрунтованим.

У випадку схвалення кандидатури, залишається лише узгодити всі нюанси, та підписати відповідний договір, в якому будуть прописані всі нюанси співробітництва та надання послуг.

Публікація оголошення про результати проведення торгів

Завдання замовника державної закупівлі полягає не тільки в тому, щоб опублікувати оголошення про старт торгів. Важливо пам’ятати й про те, що по завершенню процедури повинна бути опубліковане відповідне оголошення про те, хто став переможцем в боротьбі за лот, якою була пропозиція та дії учасника протягом всього аукціону.

Все це повинно публікуватися в системі ПроЗорро і доступ до цієї інформації матимуть всі інші учасники. Цей же момент дає реальну можливість користувачам подати скаргу до антимонопольного комітету в разі вияву якихось неправомірних рішень та необґрунтованих дій замовника.

Особливу увагу варто звернути на формування звіту про укладання та виконання договору. Основна мета цих документів – це закріплення результатів проведеного тендеру та  гарантія відсутності подальших звинувачень з сторони замовника та переможця торгів.

Що стосується самого процесу публікації такого оголошення та заповнення звітів, то ви можете проконсультуватись по цим питанням з технічною підтримкою обраного вами електронного майданчика.