Меню Закрыть

Перед розглядом такої особливої теми, варто зрозуміти, що таке поняття тендер. Допоможе нам в цьому інформаційний портал megasale.com.ua котрий було створено для розповсюдження корисної інформації щодо проведення онлайн-аукціонів в Україні. Отож тендером називають обов’язкову складову державних закупівель, якою повинні користуватись приголомшлива більшість вітчизняних підприємців.

Види тендерів

Розділити тендери в Україні можливо на два різновиди. Перші відрізняються за типом предмета, тобто це може бути або товар, або послуга, або певний вид робіт. Щодо другого критерію, то тут в його якості виступає вартість предмету. В свою чергу за рівнем їх вартості товари розподіляють на надпорогові та допорогові.

Надпороговими називають товари та послуги, які придбаються на суму більше ніж 200 тисяч гривень. Якщо мова йде про роботи, то їх вартість не повинна бути меншою ніж на суму в півтора мільйони гривень. Загальна вартість товарів та послуг не повинна при цьому перевищувати 1 мільйона гривень, а щодо робіт – п’яти мільйонів.

Допорогові тендери відрізняються іншими лімітами. Так, купуватися товари та послуги мають на суму не більше 200 тисяч гривень, а роботи – не більше ніж півтора мільйона. Щодо їх ціни, то ситуація відповідає тому ж ліміту, що і в надпорогових тендерах.

Якщо проаналізувати ситуацію в нашій країні, то переважна більшість тендерів, котрі у нас проводяться, є надпороговими. Існує спеціальний акт, а саме Закон України №922, котрий регламенту проведення даних тендерів. Рекомендуємо його вивчити перед початком нової діяльності на ринку.

Першим правилом проведення тендерів буде вивчення всіх правил. Немає сенсу розписувати їх в даній статті, оскільки для цього вже було освітлено чимало інформації на сайті мегасейлс. Варто лише запам’ятати, що сама процедура складається декількох етапів, а саме:

  • Запуску торгів;
  • Подачі заявок;
  • Проведення аукціону;
  • Оцінювання пропозицій;
  • Укладання договору.

В подальшому ми будемо розбирати всі ці етапи окремо. Рекомендуємо ретельно вивчити всі етапи поступово, щоб в подальшому не виникало питань під час проведення торгів. Такий відповідальний підхід допоможе перемогти на торгах та досягти потрібного результату.